Petr Baroch myslí na osm až deset míst | E15.cz

Petr Baroch myslí na osm až deset míst

Nadcházející rok mají sportovní střelci možností vybojovat si místa na letní olympijské hry v Londýně.

Sportovní střelci byli vždy oporou olympijských výprav České republiky a na jejich služby se bude spoléhat i při nadcházejících olympijských hrách v Londýně v roce 2012. Boj o tuto vrcholnou sportovní akci začal už v letošním roce.

„Zatím máme vybojovaná dvě účastnická místa. Na mistrovství světa v Mnichově je získali Jiří Lipták v disciplině trap a Lenka Marušková s plzeňské Dukly ve vzduchové pistoli,“ říká Petr Baroch z plzeňského Rapidu, který je zároveň prezidentem Českého střeleckého svazu. Na přípravu bude klid S letošním vrcholem sezony byla díky získanému kvóta placu samozřejmě spokojena pistolářka Lenka Marušková,která navíc v Mnichově vybojovala dvě bronzové medaile.

„Rok 2011 bude pro mě přípravným rokem na Londýn. Je dobré, že mohu být v klidu, mým vrcholem bude srpnové mistrovství Evropy v Bělehradě,“ dodává stříbrná olympijská medailistka z Atén, která by měla absolvovat rovněž všechny čtyři závody světového poháru. A ty budou společně se zmiňovaným mistrovstvím Evropy a světovým šampionátem v brokových disciplínách v Bělehradě jedinými příležitostmi získání dalších účastnických míst pro olympiádu v nadcházejícím roce. Chtějí další místa „Moje představa je zisk osmi až deseti kvalifikačních míst.

„Velké šance na získání kvóta placů mají Kateřina Emmnos, ale i Adéla Sýkorová a Pavla Kalná. Z mužů pak letos na mistrovství světa v rychlopalbě šestý Martin Strnad, olympijský vítěz z Pekingu ve střelbě na trap David Kostelecký či letošní mistr Evropy ve skeetu Jan Sychra. Pokud někdo další překvapí, zlobit se rozhodně nebudu,“ dodává Petr Baroch.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!