Nejlepší světová letiště: v čele opět Singapur | E15.cz

Podívejte se na nejlepší světová letiště, která v nejbližší době nejspíš nenavštívíte

bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Letecká doprava na celém světě je výrazně omezená kvůli opatřením vyvolaným pandemií koronaviru. Přesto i letos organizace Skytrax vyhlásila nejlepší letiště světa. Na špičce stanulo už po osmé v řadě singapurské letiště Changi. Česká letiště se mezi stovku hodnocených nedostala.

Na druhé místo Skytrax letos umístil tokijské letiště Haneda, třetí skončilo Hamadovo letiště v katarském Dauhá.

O nejlepším letiště světa rozhodují cestující, kteří se rozhodnou zapojit do průzkumu pořádaného Skytraxem. Výsledky ankety pro rok 2020 měly být původně oznámeny v Paříži 1. dubna, akce byla ale kvůli koronaviru zrušena. „Termín vyhlášení ceny jsme odložili o skoro šest týdnů, nyní se nám zdálo, že nastal ten správný čas vnést do letištního byznysu v těchto těžkých časech trochu nadšení,“ prohlásil šéf Skytraxu Edward Plaisted.

První desítce žebříčku dominují asijské vzdušné přístavy s osmi zástupci. Prvním letištěm mimo tento region je německý Mnichov na pátém místě, dominanci asijských letišť narušuje také amsterdamský Schiphol na deváté příčce.

Česká letiště mezi stovkou hodnocených zcela chybí. Z letišť, na která to Česi mají blízko, se kromě vysoce hodnoceného Mnichova do žebříčku zařadila Varšava na 88. místě a Budapešť o pět příček níže.

Autor: bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video