Podzimní on-line aukce galerie Sotheby's nabízí díla českých umělců | E15.cz

Podzimní on-line aukce galerie Sotheby's nabízí díla českých umělců

Michal Nosek

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Londýnská aukční síň Sotheby's do své tradiční dražby, která letos probíhá netradičně on-line od 5. do 11. listopadu, zařadila obrazy moderních českých  výtvarnic a výtvarníků Ondřeje Basjuka, Josefa Bolfa, Jana Kalába, Krištofa Kintery, Šárky Koudelové, Pasty Onera, Jana Pištěka, Miroslava Polácha, Jakuba Špaňhela, Lubomíra Typlta a Radky Bodzewicz. 

Radka Bodzewicz, absolventka AVU, se do prestižní aukce dostala v necelých třiceti letech. Zájem dražitelů vzbudil její obraz Maska: Vstupní brána, zatím poslední dokončený obraz z cyklu Božská komedie.

Kombinovaná technika na plátně nabízí i další nečekaný rozměr v podobě rozšířené reality. Obraz si lze prohlížet prostřednictvím mobilu nebo tabletu s aplikací Artivive, ve které dílo ožívá v animaci s originálním hudebním doprovodem. Jeho vyvolávací cena začíná na čtyřech tisících librách, necelých 120 tisíci korunách.

Loni aukční síň nabízela kolekci středoevropského umění, na níž se prodal obraz Jana Kubíčka za 595 tisíc korun. Umělec Pasta Oner, jehož dílo bude Sotheby's dražit také letos, prodal obraz Pipe and Phone za 484 tisíc korun.

Aukční síň Sotheby's je jednou z nejstarších fungujících společností v oboru. Její předchůdkyně, Baker and Leigh, byla založena 11. března 1744. V současnosti má společnost osmdesát poboček ve čtyřiceti zemích.

 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video