Pokémon Go vydělá Applu miliardy, tvrdí analytici | E15.cz

Pokémon Go vydělá Applu miliardy, tvrdí analytici

Mobilní hra Pokémon GO
Mobilní hra Pokémon GO
• 
ZDROJ: Stepan Bruner, E15

mit

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ze světového mobilního hitu, hry Pokémon GO, netěží pouze vývojáři z firmy Niantic a majitelé licence z Pokémon Company. Na své si přijde rovněž výrobce smartphonů Apple.

Po prvotních zprávách, jež informovaly o šoku, který hra způsobila na burze v Tokiu, se pomalu dostávají na povrch další informace. Tu nejnovější zveřejnili analytici ze společnosti Needham & Co. Podle ní z masivní popularity bude těžit rovněž Apple, který hru ve svém appstoru zprostředkovává. „Předpokládáme, že si Apple nechává 30 procent z tržeb aplikací,“ řekla Laura Martinová z Needham & Co.

Ačkoliv je aplikace ke stažení zdarma, uživatelé si mohou hru zpříjemnit takzvanými Pokécoiny. Za tuto herní měnu si hráči nakupují zvláštní vybavení, které jim herní zážitek usnadní. Balíčky mincí hra nabízí od 29 korun až po necelé tři tisíce, za které hráči dostanou čtrnáct a půl tisíce herních mincí.

Právě na těchto herních platbách vývojáři vydělávají, což samotnému Applu údajně přinese až tři miliardy dolarů (necelých 75 miliard koun) v následujících dvou letech.

Platby u mobilních her nejsou žádnou novinkou, například hit Candy Crush pomocí nich vydělal přibližně miliardu dolarů. Pokémon GO má však v současnosti poměr platících hráčů vůči neplatícím desetkrát větší, tudíž se očekávají i závratnější zisky.

Problémy s Pokémony

Obrovská popularita hry zkomplikovala její spuštění v Japonsku, které muselo být odloženo. Jak vyplývá z uniklé e-mailové komunikace mezi vývojáři a společností McDonalds, restaurace se obávají přílišného zájmu o hru. Už , že právě hamburgerový řetězec se má stát prvním sponzorem hry.

Za poplatek totiž vývojáři do jeho restaurací umístí takzvané gymy (tělocvičny), kolem kterých se hráči srocují, aby nad nimi pomocí pokémonu získali nadvládu. Japonci si tedy na hru budou muset počkat do doby, než bude završeno posílení serverů, které zvládne masivní nápor.

Světem internetu také kolují bizarní příběhy, které hráči zažili, když byli ponořeni do světa roztomilých příšerek. Jeden z nich je například o Dánovi z Odense, který při hledání pokémonů nalezl v kanál mrtvolu. Podobná příhoda se stala také devatenáctileté Američance, jež našla lidské tělo ve vodní nádrži. V americkém Baltimoru rovněž jeden z hráčů naboural přímo do policejního vozidla, jelikož se místo řízení příliš věnoval hernímu hitu.

Autor: mit

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video