Prologis: Polsko táhne nájemní aktivity ve střední a východní Evropě | e15.cz

Prologis: Polsko táhne nájemní aktivity ve střední a východní Evropě

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společnost Prologis ve třetím čtvrtletí pronajala ve střední a východní Evropě 272 000 čtverečních metrů industriálních ploch, což bylo o deset procent více než během druhého čtvrtletí. Z těchto aktivit tvořily 55 procent nájemní transakce v Polsku, když nové nájmy čítaly 119 000 m². Prologis dosáhl 39% podíl na trhu střední a východní Evropy, pokud jde o celkovou rozlohu pronajatých prostor, oznámila firma.

Největší transakcí byl pronájem 25 000 m² společnosti ROHLIG SUUS Logistics v Prologis parku Janki v Polsku. Tato transakce sestávala z pronájmu spekulativně vystavěné budovy o rozloze 18 500 m² a rozšíření o 7000 m², které budou přizpůsobeny potřebám zákazníka a stanou se první cross-dock budovou pro podporu manipulace se sběrným zbožím. V nových projektech v rámci klíčových trhů - Stryków, Poznaň, Wroclaw a Chorzów může postavit až 568 000 m² průmyslových prostor.

Společnost také dokončila výstavbu distribuční budovy o rozloze 24 500 m² v Prologis parku Bratislava. Jde o první spekulativně vystavěný sklad společnosti na slovenském trhu od roku 2008. V Maďarsku bylo pronajato přibližně 100 000 m² a procento volných prostor určených k pronájmu se snížilo na 15 % ve srovnání s celkovou mírou neobsazenosti, která se v Maďarsku pohybuje kolem 19 %.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video