Průmyslovou zónou roku se stala strategická průmyslová zóna Holešov | E15.cz

Průmyslovou zónou roku se stala strategická průmyslová zóna Holešov

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Strategická průmyslová zóna Holešov získala ocenění v rámci soutěže Podnikatelská nemovitost roku 2010. Holešovská průmyslová zóna patří k největším rozvojovým plochám v České republice. Její celková rozloha činí 360 hektarů, základní technická a dopravní infrastruktura byla dokončena na konci roku 2009. V zóně jsou pro investory připravené pozemky o rozloze od 0,5 do 360 hektarů. Během roku 2010 si ji vybralo pro realizaci své investice šest investorů, například FVE Solar Group, Pokart a KART Zlín.

Na druhé příčce se umístil CTPark Ostrava. Společnosti CTP se v loňském roce povedlo do ostravské zóny přilákat šest investorů, například Brembo, ABB, I-Zone či Grupo Antolin. Zóna je pro investory zajímavá zejména svojí strategickou polohou - nachází se v blízkosti mezinárodního letiště a zároveň z ní není daleko do centra města. Celková rozloha ostravského CTParku je 80 hektarů. Bronzovou příčku obsadila rovněž společnost CTP, tentokrát s projektem CTPark Brno. Pro zónu se v loňském roce rozhodli tři významní investoři, Kompan, Wistron a Visco TeePak. Výhodou průmyslového parku, jehož rozloha je 80 hektarů, je bezpochyby dobrá dopravní dostupnost, nachází se totiž v blízkosti dálnice D1 a nedaleko mezinárodního letiště Brno.

Podnikatelská nemovitost roku je odborná soutěž vyhlašovaná každoročně Agenturou pro podporu podnikání a investic CzechInvest a Sdružením pro zahraniční investice – AFI ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR. Letos se uskutečnila po jedenácté. Soutěžní investiční projekty posuzuje komise složená ze zástupců Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, sdružení AFI a agentury CzechInvest.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video