Sedmička představuje: kapela Rimortis | E15.cz

Sedmička představuje: kapela Rimortis

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Metalová formace Rimortis má za sebou deset let života

Poděbradská metalová skupina Rimortis v listopadu oslavila deset let své existence. Za tu dobu má na svém kontě pět alb, live DVD a několik videoklipů. Ročně odehraje padesátku koncertů.

„Za úspěch považujeme vše, co jsme doteď vytvořili, ale také třeba vítězství na druhém ročníku T.P.C.A. festivalu v Kolíně,“ uvedl baskytarista kapely Václav Mrzena, který je také autorem všech textů a hudby na prvních čtyřech albech.

„Při psaní textů se inspiruji historickými tématy, sci-fi náměty i životními osudy lidí,“ řekl Mrzena.
Hudbu na nejnovějším albu, dvojCD Deset kroků zpět, členové kapely složili společně. Na prvním disku je desítka novinek a videoklip k titulní skladbě, na druhém výběr starších, znovu nahraných písní.

Za dobu existence se v kapele vystřídala řada hudebníků. Z původní sestavy zůstali jen Mrzena s bubeníkem Martinem Růžkem. Tuto dvojici v současné době doplňují zpěvák Milan Hloucal, hráč na klávesové nástroje Jakub Liška a kytarista Jakub Vácha. Ten však koncem roku odchází a nahradí ho Pavel Pokorný.

Do konce roku skupinu Rimortis uvidí fanoušci například 12. prosince v Kolíně nebo 19. prosince v Nymburce.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.