Škoda 110 R se vrátí! Bude to moderní sporťák s elektrickým pohonem | E15.cz

Škoda 110 R se vrátí! Bude to moderní sporťák s elektrickým pohonem

David Polesný - VTM.cz

Škoda plánuje výrobu sportovního kupé, které bude odkazem na legendární model 110 R. Auto bude mít čistě elektrický pohon. Výkon by měl přesáhnout 300 koní.

 

Škoda plánuje výrobu sportovního automobilu. Naváže na legendární model 110 R a bude mít čistě elektrický pohon. Pozoruhodnou informaci prozradil šéf oblasti technického vývoje Christian Strube v rozhovoru pro britský magazín Auto Express.

Česká automobilka před měsícem zaujala představením konceptu Vision E, z něhož by měl vzejít první elektromobil značky Škoda. Sportovní automobil bude postaven na stejné platformě. Ta slibuje výkon přes 300 koní, zrychlení z nuly na sto za šest sekund a dojezd na jedno nabití kolem 500 kilometrů.

Hvězda cestovního ruchu, autobus Škoda RTO, se přestala vyrábět před 40 lety. Připomeňte si ji snímky Viléma Heckela

Design bude odkazovat na Škodu 110 R vyráběnou v letech 1970 až 1980. Jedná se o třídveřové kupé s motorem vzadu a pohonem zadních kol, které bylo ve své době velmi populární a dočkalo se i závodních verzí.

Původní Škodu 110 R poháněl kapalinou chlazený řadový čtyřtaktní čtyřválec o objemu 1107 cm3, který poskytoval výkon 46 kW. Lehkému vozu propůjčoval na svou dobu slušnou dynamiku.

Za největší slabinu dnešních elektromobilů se považuje dojezd. Zajímavostí proto je, že původní benzinová Škoda 110 R má dojezd menší než plánovaný elektromobil. Do malého kupé se vešla pouze malá nádrž o objemu 32 litrů, která dovolovala automobilu dojet s průměrnou spotřebou jen cca 400 km.

V Česku už jezdí osobní vlak na vodík. Na jedno natankování ujede až 800 kilometrů

Kdy se nového elektrického sporťáku značky Škoda dočkáme? Rozhodně to nebude dříve než v roce 2020. V tom roce se očekává premiéra produkčního vozu na základě konceptu Vision E. Sportovní kupé by mělo být některým z dalších elektrických vozů značky, kterých chce mít do roku 2025 Škoda v nabídce pět.

Octavie před lety kralovaly soutěžím rallye. Připomeňte si, jak se vyráběly
Barča. Připomeňte si výrobu mladoboleslavské legendy pohledem Viléma Heckela
Retrostroje: Podívejte se na Milešovku, průkopnici železniční dopravy v Podkrušnohoří
Z nebe mizejí jumbo jety. Prohlédněte si vrakoviště, kde stará letadla končí
Tak se jezdí po transsibiřské magistrále. Podívejte se, co lze zažít na nejdelší železnici světa
Uplynulo 78 let od okupace Československa. Připomeňte si, jak si nacisté podmanili Prahu

Autor: David Polesný - VTM.cz
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!