Společnost RPG zatím neoživí projekt Jindřich Plaza v Ostravě | E15.cz

Společnost RPG zatím neoživí projekt Jindřich Plaza v Ostravě

Realitní skupina RPG Real Estate zatím nezahájí stavbu projektu Jindřich Plaza - komplexu kanceláří, obchodů s hotelem v centru Ostravy. Měl vyrůst na místě hotelového domu Jindřich. Podle zástupců firmy je trh s administrativními prostory v Ostravě po hospodářské krizi nadále "mrtvý". RPG začne stavět pouze v případě, že bude mít dopředu podepsanou smlouvu se stálým nájemcem kancelářské budovy. Řekl to mluvčí realitní skupiny RPG Real Estate Petr Handl.

Firma projekt zastavila v roce 2008 v době vypuknutí recese. „Ostrava se dostala před několika lety do boomu, firmy se tady chtěly stěhovat. Ale krize to zastavila. Nové kancelářské prostory jsou dneska v Ostravě často z poloviny prázdné. Stále proto přemýšlíme, co na tom místě postavíme,“ uvedl Handl. Výstavbu kancelářské budovy by mohl nastartovat nájemce, se kterým se RPG dohodne dopředu na pronájmu. „Nemůžeme si v dnešní situaci dovolit stavět něco dopředu, pohybovat se v oblasti spekulantství,“ konstatoval Handl. Projekt měl stát zhruba 2,5 miliardy korun. „Naštěstí jsme ještě zbytečně neproinvestovali stovky milionů korun,“ dodal.

„Věříme, že Nová Karolina je nejlepší kancelářskou lokalitou v Ostravě. To by nám mělo při zaplňování našich prostor pomoci,“ řekl předseda představenstva společnosti Passerinvest Radim Passer, jehož firma je jedním z investorů Nové Karoliny. Podle něj je nyní v Ostravě asi 100 tisíc metrů čtverečních kvalitních kancelářských ploch. „Odhaduje se, že asi deset procent je prázdných a toto číslo se pravděpodobně ještě zvýší,“ poznamenal. Developerská společnost CTP také začala stavět novou čtrnáctipatrovou kancelářskou budovu na náměstí Republiky. Dokončí ji za 1,2 miliardy korun v příštím roce. Největším nájemcem v ní bude firma Tieto, podle níž se bude nová budova jmenovat Tieto Tower. Podle původních plánů chtěla na náměstí vybudovat čtyřiadvacetipodlažní mrakodrap. Po vypuknutí hospodářské krize však svoje plány firma změnila.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!