Studenti proti anorexii | E15.cz

Studenti proti anorexii

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Chtějí být jako Barbie a končí na infúzích. Na nebezpečí anorexie upozorňují opavští studenti.

Že něco není v pořádku, objevila profesorka Kamila Tkáčová v tělocviku. „Když mi dívenky při cvičení omdlévaly, uvědomila jsem si, o co jde. Anorexie. Začala jsem pátrat, kde by jim v Opavě pomohli, a zjistila jsem, že jedinou institucí je psychiatrická léčebna. Proto mě napadlo začít s prevencí,“ řekla Tkáčová. Pro svou myšlenku získala tým studentů Slezského gymnázia. Jejich ojedinělý projekt Help P3 nyní nabízí pomoc dívkám, které dobrovolně hladoví a hubnou a jejichž diagnóza zní: anorexie a bulimie.
Během dvou let se studentům podařilo dát dohromady počítačovou prezentaci, propagační materiály a sami moderovali 164 přednášek pro školy. Studentce Barboře Gavendové připadala velmi zajímavá školení s odborníky ze sdružení Anabell. To se jako jediné v České republice léčbou anorexie zabývá. „Každá anorektička měla namalovat svou postavu a pak si na papír lehla. Pak obmalovali její skutečnou siluetu. Ta její kresba byla mnohem tlustší,“ řekla Gavendová. Peníze z grantů pomohly vyškolit i kameramana. „Natočil jsem film, který budeme nabízet školám k výuce,“ řekl Václav Pravda. Poprvé ho zájemci zhlédnou 12. listopadu v deset hodin dopoledne v prostorách Slezského gymnázia.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.