Trendy: Nokia 3310 prý ožívá aneb Proti mainstreamu vstříc retru | E15.cz

Trendy: Nokia 3310 prý ožívá aneb Proti mainstreamu vstříc retru

Jan Vávra

Rok 2020 měl být podle mnohých někdejších futurologů obdobím létajících aut či rozvinuté umělé inteligence. S blížícím se letopočtem však mnoho lidí všelijaké „chytré“ a sofistikované technologie opouští a vrací se k retro záležitostem. Pokud vídáte cyklisty na kolech bez přehazovačky, slyšíte hudbu z vinylových desek a kocháte se polaroidovými fotkami, tak jste se neocitli v minulosti, ale v samém srdci trendy přítomnosti. Podle mnohých jedinců má totiž smysl dělat věci tak nějak stylověji, neboť tím lépe vyjadřují své pravé já. Už jenom proto, že dělají věci jinak. Ne jako stádo.

Letos retro vlna nejspíš ještě zesílí, na trh prý vstoupí znovozrozená Nokia 3310, hit z přelomu století. Ano, ten mobil, na kterém sice nešel Facebook, ale dlouhé minuty až hodiny se jeho prostřednictvím daly trávit hraním slavného „hada“.

A také ten mobil, který nebylo nutné nabíjet úplně každý den. Navíc jde o přístroj z doby, kdy se ještě jednotlivé populární modely lišily i designově, respektive jinak, než jen velikostí displeje a barvou zadního krytu. Jenže tenhle rozdíl pořádně vyniknul až tehdy, kdy se „mainstreamem“ staly dotykové telefony.

Kalousek: Postoj vlády k mobilním operátorům se zvrhl ve frašku. Chceme nového hráče

Staronová 3310 tak může počítat nejenom se zájmem nostalgiků či konzumentů, pro něž je užitná hodnota nadevše, ale i všech programově stylových lidí. V neposlední řadě má ale tento mobil dávno zajištěnou marketingovou podporu. Nemůže za ni nic jiného, než další z trendů – internetové memy.

Znáte to přirovnání Nokie 3310 k nezničitelné cihle? Víte, že když spadne Nokia 3310 na zem, nezničí se telefon, ale podlaha? Nakonec se tak v jedné v tramvaji sejdou se stejným mobilem hipsteři, senioři i mládež prokrastinující na 9GAGu.

Apple se stal největším výrobcem smartphonů
Komentář Petra Koubského: Deset let na špagátě značky Apple
Nokia podala na Apple žaloby za porušování svých patentů


 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!