Turistů na památkách bylo letos méně | E15.cz

Turistů na památkách bylo letos méně

Švédová Pavla

Share on Facebook Messenger
Turistická sezona se blíží ke konci. Navzdory finanční krizi ji kasteláni na Berounsku považují za úspěšnou.

Hrad Karlštejn letos vidělo méně cizinců než v minulých letech. Celkem přišlo necelých 180 tisíc návštěvníků. Tedy o patnáct tisíc méně než loni. V porovnání s turisticky úspěšným rokem 2007 je propad ještě razantnější. Až o třicet tisíc lidí. „Ubylo zejména organizovaných zájezdů, tedy cizinců. Přijelo méně Italů, Němců, Američanů,“ uvedl kastelán hradu Karlštejn Jaromír Kubů. Přesto je spokojený. „Čekal jsem to totiž ještě mnohem horší,“ podotkl Kubů, který za nejvydařenější měsíc považuje srpen.

Jubilejní návštěvnice

Několik hodin před vinobraním navštívila Karlštejn jubilejní návštěvnice. „Marie Tlamichová z Prahy přišla s manželem. Dostala brožuru a prohlídku zdarma,“ řekl Kubů, který letos nechá památku otevřenou o víkendech od 15. listopadu až do Vánoc. Méně turistů si prohlédlo také hořovický zámek. Pomyslným vítězem návštěvnosti na Berounsku je hrad Točník společně se Žebrákem. Jejich branami dokonce prošlo o 2614 lidí víc než za stejné období loňského roku.

Autor: Švédová Pavla

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.