V minoritu zazní pravoslavný chorál | E15.cz

V minoritu zazní pravoslavný chorál

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Původní lidovou a duchovní hudbu z Ruska přiveze do Opavy Viktor Jurjevič Vlaskov.

Devět mužských vokálů v podání mnichů z Ipatjevského kláštera v ruské Kostromě představí opavským posluchačům krásu ruské lidové písně, ale také původní duchovní hudby. „Nový představený Ipatjevského kláštera Ioann Pavlichin k sobě pozval lidi z různých oblastí, aby vytvořil základ prvotřídního pěveckého tělesa,“ vysvětluje Karel Kostera, jehož agentura koncert pořádá. Nově vytvořený sbor měl za úkol zpívat na obnovených bohoslužbách v tomto duchovním centru Kostromské oblasti.
Věhlas sboru postupem let přesáhl Ipatjevský klášter a mniši získali velkou popularitu po celém Rusku a nejenom v něm.
Devítičlenný orchestr vede absolvent Nižegorodské státní akademie Viktor Vlaskov. „Je to jeden z těch zapálených lidí, díky kterému získal Ipatjevský sbor takový věhlas. Sám také provádí úpravy jednotlivých chorálů, které během bohoslužeb zaznívají, a které mají u poutníků takový ohlas,“ pokračuje Kostera. Jedinečný koncert začne v neděli 10. října v sálu minoritského kláštera v šest hodin večer. Lístky prodává opavská Sluna v předprodeji za 215 korun, na místě pak budou o pětatřicet korun dražší.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.