V Praze přibude přes 30 tisíc nových bytů

Výstavbu celkem třiceti tisíc nových bytových jednotek plánují developeři v Praze. Aktuálně v prodeji je přes šest tisíc nových bytů. Největší výběr je v Praze 9, nejmenší v Praze 6. Vyplývá to z průzkumu developerské společnosti Ekospol.

Nejprogresivnější pražskou lokalitou je v současné době z hlediska bytové výstavby Praha 9 se 7700 byty v aktuálně realizovaných či připravovaných projektech, z toho je v současné době v nabídce 1800 bytů. V těsném závěsu se drží Praha 5 s 5500 bytových jednotek v realizaci nebo přípravě a s 1600 byty v nabídce. Na třetím místě jsou pak se srovnatelným počtem bytů jak v přípravě či realizaci (3000 bytů) tak v nabídce (850 bytů) Praha 10 spolu s Prahou 4.

Naopak nejmenší výběr mají zájemci o nový byt v Praze 6, kde si momentálně mohou vybírat ze 150 bytů v nabídce z celkového počtu 500 bytů. Ačkoli developeři již v říjnu minulého roku oznámili snížení poptávky po nových bytech vlivem světové finanční krize, blíží se celkový počet bytových jednotek v připravovaných a aktuálně nabízených projektech v Praze takřka jedenatřiceti tisícům. Šéf Ekospolu Evžen Korec se však domnívá, že se toto číslo zcela určitě sníží. „Spousta menších, úvěry zatížených developerů skončí, a jejich projekty tak zůstanou pouze na papíře“ doplnil Korec.