Vedení KV Areny sčítá škody. Odhaduje je na dvacet milionů. | E15.cz

Vedení KV Areny sčítá škody. Odhaduje je na dvacet milionů.

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Dvacetimilionovou škodu způsobil podle předběžných odhadů pondělní požár v KV Areně. Vyčíslilo ji vedení víceúčelové haly společně s firmou, která arénu stavěla.

Co bylo příčinou požáru, který vypukl v hale jen pár hodin před začátkem basketbalového šampionátu žen, stále zjišťují vyšetřovatelé. Sportovní událost číslo jedna však plameny neohrozily. Mistrovství světa pokračuje podle stanoveného časového harmonogramu.
Dým se začal valit z podzemních garáží po půl třetí odpoledne. „Plameny z venku vidět nebyly, z garáží se ale šířil hustý černý kouř. Hasiči museli po celou dobu zásahu používat dýchací přístroje,“ uvedl Martin Kasal, mluvčí karlovarských hasičů. V hale bylo v té době zhruba tři sta lidí, mezi nimi také mladší dorostenci HC Energie, kterým právě začal trénink. Při evakuaci se jeden muž nadýchal kouře a skončil v péči lékařů. Už dvě hodiny po uhašení požáru začala v KV Areně tréninková příprava na mistrovství světa v basketbalu.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.