Vláda schválila návrh vytvořit rezervu půdy pro potřeby státu | E15.cz

Vláda schválila návrh vytvořit rezervu půdy pro potřeby státu

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vláda v těchto dnech schválila návrh nařízení, podle nějž by si úřady ponechaly v rezervě státní pozemky potřebné například pro stavbu silnic či budování protipovodňových opatření. Po tiskové konferenci kabinetu to řekl mluvčí vlády Jakub Stadler. Pro uskutečňování rozvojových programů státu by mělo být vyhrazeno celkem 47 085 státních pozemků o celkové výměře zhruba 15 408 hektarů.

„Hlavním a jediným důvodem navrhované právní úpravy je vymezení státních pozemků, ze kterých Pozemkový fond ČR vytvoří rezervu určenou pro uskutečňování rozvojových programů státu schválených vládou. Pozemky z vytvořené rezervy bude PF převádět na příslušné subjekty v souladu s rozvojovými programy státu,“ uvedlo ministerstvo zemědělství v předkládací zprávě k materiálu.

Díky rezervě státní půdy by podle MZe měl být například vyřešen mnohaletý problém s pozemky potřebnými pro dopravní stavby. Nařízení by také mělo usnadnit protipovodňové úpravy. „Nevymezením státní půdy jako rezervy pro realizaci rozvojových programů státu by mohlo dojít ke škodám způsobeným včasným nevybudováním dopravních staveb nebo ke škodám vzniklým záplavami,“ upozornilo MZe.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video