Vláda schválila rozpočet Státního fondu rozvoje bydlení | E15.cz

Vláda schválila rozpočet Státního fondu rozvoje bydlení

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vláda schválila rozpočet Státního fondu rozvoje bydlení na rok 2012. Fond chce v příštím roce z vlastních prostředků využít zhruba o 240 milionů korun více, čímž rozpočet na podporu bydlení dosáhne zhruba 900 milionů korun, sdělila mluvčí ministerstva pro místní rozvoj (MMR) Jana Jabůrková.

Státní fond rozvoje bydlení má od příštího roku podporovat výstavbu nájemního bydlení především formou úvěrů, dosud poskytoval dotace nebo záruky za splácení bankovních úvěrů. Cílem změny je podpořit budování nájemního bydlení pro nízkopříjmové skupiny, jako jsou senioři či osoby se zdravotním postižením.

„MMR pro rok 2012 navrhuje zavést revolvingové nástroje pro rozvoj a udržení bytové politiky ČR. Chceme používat typ vratné pomoci nízko úročených úvěrů. Cílem MMR je motivovat jak veřejný sektor, tak soukromý sektor při výstavbě sociálního bydlení a bydlení pro seniory,“ uvedla Jabůrková. Forma podpory výstavby nájemního bydlení vychází z nové státní koncepce politiky bydlení. Minulá koncepce platná od roku 2005 podporovala hlavně vlastnické bydlení.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video