Volejbal. Levný a chytrý sport | e15.cz

Volejbal. Levný a chytrý sport

Aleš Kubelka

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Seriál týdeníku Sedmička představuje rodičům vybrané sporty pro děti. Tentokrát se zaměřil na volejbal.

Mintonettes. Tak se původně říkalo sportu, který byl později přejmenován na volejbal. Vznikl před více než stoletím v USA a v Česku patří již několik desítek let mezi nejpopulárnější kolektivní sporty. I v Polabské nížině.

Děti si mohou vybrat z pestré palety volejbalových oddílů. Jeden z nich sídlí v kolínských Borkách.

„Všechny podrobnosti náboru najdou rodiče či děti na našem webu nebo mohou přijít na úterní či čtvrteční trénink žáků. Ty začínají v sedmnáct hodin u atletického stadionu,“ zve začínající volejbalisty trenér žáků kolínského oddílu Lukáš Blažek.

Volejbal v Kolíně hrají již sedmileté děti. Přípravka a mladší žáci nenastupují v mistrovských soutěžích, učí se především ovládat míč a koordinovat pohyb po hřišti.

Starší žáci hrají krajský přebor, proto se na trénincích věnují už složitějším herním prvkům. Nedílnou součástí je také fyzická příprava a další doplňkové kolektivní sporty.

Právě tato pestrost tréninků se líbí Pavlu Rohlovi z Kolína, jehož třináctiletý syn hraje v Kolíně za žáky. „Kluk je v kolektivu rád, navíc tady nejsou pouze chlapci, ale i dívky. Kromě volejbalu si při tréninku zahraje třeba fotbálek a sportovně se tak vybije,“ říká Rohla senior.

Poplatky v kolínském oddílu jsou povinné jen pro starší žáky a činí pět set korun za rok. V této částce je zahrnuto i týdenní soustředění.

Autor: Aleš Kubelka

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video