Výstava plná krásy končí v pátek | E15.cz

Výstava plná krásy končí v pátek

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Krása je součástí čehosi. Alespoň to ve svém názvu tvrdí výstava v Galerii Jiřího Trnky.

Na ní se společně představují tři autoři s velmi odlišným rukopisem: Češka Marie Ördög Vaňková, Francouzka Madeleine Audureau a Němec Thomas Thalhammer.
„Nápad na společnou výstavu jsme původně dostali já a Thomas. Známe se z výměnných jazykových akcí našich studentů,“ vzpomíná Marie Ördög Vaňková.
Thomas Thalhammer přispěl do expozice vtipnými dřevěnými objekty, jako je třeba Jednoduchý dům pro muže či Jednoduchý dům pro ženy. Madeleine Audureau zase velmi oslovila Indie. „Maluji podle fotek: vyfotím si nějakou obyčejnou věc, hodně nazvětšuji nějaký detail a podle toho maluji. Povyšuji tak obyčejnou věc na obraz, na věc neobyčejnou,“ prozrazuje výtvarnice.
Marie Ördög Vaňková vystavuje křehké, jakoby metafyzické obrazy, z nichž jeden vznikl doslova pár hodin před vernisáží: „Vstala jsem a naprosto přesně jsem věděla, jak bude obraz vypadat a že se bude jmenovat Vykoupení. Malovala jsem, jako by mi ruku vedl někdo jiný. Když jsem skončila, měla jsem úžasný pocit lehkosti,“ říká.
Výstavu Krása je součástí čehosi můžete navštívit do 5. června.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.