Zákaz kávy s sebou jako symbol zmatků. Sítěmi kolují ironické vtipy, Havlíček se kaje
Kromě neustále upravované otevírací době se musejí lidé v gastrobyznysu vyrovnat i s dalším vládním nařízením: zákazem prodeje nápojů ke konzumaci venku. Opatření se na sociálních sítích stalo předmětem mnoha koláží a memů. Prohlédněte si je ve fotogalerii.
Vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) v diskuzním pořadu televize Prima uvedl, že zákaz byl možná nešťastně komunikovaný. „Nebyl vedený špatným úmyslem, smyslem neměla být šikana. Chceme, aby byla možnost nápoje s sebou dále prodávat“ dodal Havlíček.
Podle zjištění ČTK kavárny a restaurace dál nápoje do kelímků prodávají. Někde je dávají do sáčků, opatřují je termoregulačním držákem k odnosu s sebou. Například svařené víno někteří pražští podnikatelé začali místo v kelímcích nabízet v uzavíratelných lahvích.
Podívejte se, jak na opatření reagovali internetoví vtipálkové a kavárníci: