Zápisník Jaroslava Bukovského: (Ne)logika doby | e15.cz

Zápisník Jaroslava Bukovského: (Ne)logika doby

Jaroslav Bukovský

Jaroslav Bukovský

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Existuje jen nemnoho věcí na světě, které by v sobě tak dokonale a alespoň zdánlivě nekonfliktně slučovaly úspěch s neúspěchem, jako je současná nezaměstnanost v unijní osmadvacítce.

 Bez práce je zde totiž v průměru nejméně lidí za posledních sedm let. To je dobrá zpráva. Ta špatná je, že jde o 8,3 procenta unijní populace. Unijní ekonomiky přitom zažívají třetí rok své konjunktury aneb terapie růstem nezabírá. Amerika může na Evropu dělat dlouhý nos. A na Ameriku zas Česko.


Logika městské individuální dopravy se pomalu posouvá do své ještě obskurnější fáze. Poté co mastodontální SUV zbavila městská centra klaustrofobické romantiky, vykročily automobilky o krok dále.

Snad aby drobné řidičky nemusely při každém odkládání zavazadélka otvírat těžké dveře kufru, má se stát novým urbánním mainstreamem auto westernového formátu pick-up. Přinejmenším Volkswagen i Toyota totiž svá horká želízka v ohni novodobých nákupních tašek s oblibou promují na pozadí ulic moderního města. Inu, logika džungle má své asfaltové lože.


Do světových obchodů se vrátí Nokia, chytrý restart zapomenuté značky má zařídit strategie hlouposti. Gros byznysu mají totiž na startu tvořit tlačítkové telefony určené pro rozvojové země. Nakolik třetí svět touží po hlouposti, ukáže až čas. Mezitím se může Nokia třeba konečně dostat do rukou chytrého majitele.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video