Zápisník Martina Čabana: Hole a mosty

Prezident Miloš Zeman a vedoucí jeho kanceláře Vratislav Mynář, předseda Senátu Jaroslav Kubera, předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček

Prezident Miloš Zeman a vedoucí jeho kanceláře Vratislav Mynář, předseda Senátu Jaroslav Kubera, předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček Zdroj: Twitter / Jiří Ovčáček

Jaroslav Kubera
Jaroslav Kubera
Premiér Bohuslav Sobotka s prezidentem Milošem Zemanem při schůzce na Pražském hradě kvůli demisi předsedy vlády.
Volby (ilustrační foto)
Mýtná brána
6
Fotogalerie

Druhý nejvyšší ústavní činitel Jaroslav Kubera se pochlubil, že po obědě na Pražském hradě jej nejvyšší ústavní činitel Miloš Zeman „poklepal“ hůlkou do hlavy.

„Nemohu si stěžovat, bylo to příjemné,“ děl šéf Senátu. Prezidentská hůl se zapsala do politických dějin, už když s ní Zeman dirigoval nedemisi Bohuslava Sobotky. Snad by si české prezidentství posledních let zasloužilo vlídnější symbol.

Agentura Median zveřejnila data o struktuře voličů. Kdyby volili jen lidé nad 65 let, vyhraje volby ANO s 45 procenty hlasů. Druzí budou komunisté se 14 procenty. Kdyby volili jen mladí do 24 let, vyhrají Piráti (33,6 procenta), s odstupem druhá bude TOP 09 (14,2). A po nás, co stojíme mezi nimi, se chce, abychom hledali a stavěli mezigenerační mosty. Úmorná práce, fakt.

E-shop, který bude nabízet všechny tři druhy elektronických dálničních známek, vyjde na 400 milionů. Bez tendru. Kdybych se líp učil, mohl jsem být vývojářem. Nebo ministrem dopravy.