Glosa Jany Havligerové: Vláda přidá každému, na koho se podívá | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Glosa Jany Havligerové: Vláda přidá každému, na koho se podívá

Jana Havligerová

Jana Havligerová

Stát opět bude přidávat. Úředníkům, policistům, hasičům hned dvakrát. Přidáno patrně dostane každý, kdo se jen mihne ve státní budově.

 Stát opět bude přidávat. Úředníkům, policistům, hasičům hned dvakrát. Přidáno patrně dostane každý, kdo se jen mihne ve státní budově. Pokud možno už letošního září, aby lidé štědrost státu měli v čerstvé paměti, až v říjnu půjdou k volebním urnám.

Fico chystá prudké navýšení minimální mzdy. Růst mají i příplatky

A ono to půjde, jak připouští ministr financí. Zatím tedy říká, že platy by neměly růst plošně, jak požadují odboráři, prioritně by podle něj měli dostat víc nejhůř placení zaměstnanci státu. Ale to už známe.

Vše o Andreji Babišovi čtěte zde >>>

Andrej Babiš mění názory jak na obrtlíku. Tak jemu, i dalším vládním politikům pro jistotu připomeňme některá data. Počet zaměstnanců státu se zvyšuje nebývalým tempem. Zatímco před třemi lety to bylo 413 595 lidí, letos má být takových pracovníků 444 281. Aktuálně státní pokladna vydává na platy téměř 162 miliard korun.

ODS slibuje zaměstnancům zvýšení čisté mzdy o sedm procent, učitelům plat 35 tisíc

Ta čísla jsou mimo jiné daná tím, že roste počet příkazů, zákazů a regulací, a ty musí někdo kontrolovat. Jiný užitek daňový poplatník zatím nepocítil. Tuhle jízdu ovšem letos nic nezabrzdí. Tak snad se časem dočkáme i lepších služeb.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!