Glosa Jaroslava Bukovského: Víra tvá tě, živnostníku, uzdraví | E15.cz

Glosa Jaroslava Bukovského: Víra tvá tě, živnostníku, uzdraví

Glosa Jaroslava Bukovského: Víra tvá tě, živnostníku, uzdraví
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO)
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

Jaroslav Bukovský

Česká ekonomika se letos podle ministryně financí Aleny Schillerové (ANO) zřejmě propadne ještě hlouběji než o 5,6 procenta, jak její úřad v dubnu odhadoval. Nové prognózy se ale dočkáme až v srpnu, oproti zvyklostem tedy o měsíc později.

Nečekaný odklad prognózy může být důsledkem potřeby získat více informací, avšak vidle mohl do finišujících ministerských analýz vrazit i dva týdny starý odhad všeobecně respektované OECD, která letos v Česku čeká bezmála dvojnásobný propad. Případný dramatický rozdíl obou čísel by byl trochu faux pas.

Bylo by ovšem skoro nefér, aby se tolik pozitivní, verbální a esoterické státní pomoci byznysu neodrazilo na tvrdých makročíslech. Čeští živnostníci už nějaký pátek každý den vstávají s posilující myšlenkou bilionu státních korun na své straně a zadělávajíce si na záněť karpálního tunelu při klikání na covidové programy věří společně a nerozdílně v lepší zítřky. Protože víra tvá tě uzdraví. 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.