Glosa Martina Čabana: Babiš dvakrát jinak | E15.cz

Glosa Martina Čabana: Babiš dvakrát jinak

Martin Čaban

Andrej Babiš se nemusí omlouvat nevládní organizaci Transparency International za to, že ji opakovaně označil za zkorumpovanou. Připomeňme, že premiér na organizaci nadává jako špaček přesně od chvíle, kdy se protikorupční experti začali vrtat v jeho střetu zájmů.

A toto nadávání obsahovalo i několik výroků, které spojují TI s trestným činem korupce. Podle soudu je to v pořádku.

Těžko si nevzpomenout na spor z loňského září s demonstrantkou Janou Filipovou, který Babiš naopak v první instanci prohrál. Premiér veřejně prohlásil, že demonstranti na akcích Milionu chvilek jsou za svou účast placení.

Soud dal na popud Filipové Babišovi přes prsty, nařídil mu omluvu a v zásadě konstatoval, že svoboda slova neznamená svobodu lhát a špinit a že premiér by si měl alespoň trochu vidět do úst.

Což je téměř přesně opačný verdikt než v případě Transparency International. Jak Babiš, tak TI se ve svých prohraných sporech odvolali, takže hotové není pořád nic. Kdo slaví triumf, je absolutní nepředvídatelnost českého práva.

 

Podpořte E15 v anketě Křišťálová lupa

Deník E15 byl nominován v anketě Křišťálová Lupa 2020 o nejlepší zpravodajský web v Česku. Podpořte nás svým hlasem - ZDE.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!