Glosa Martina Čabana: Otrava Novičokem | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Glosa Martina Čabana: Otrava Novičokem

Glosa Martina Čabana: Otrava Novičokem
ZDROJ: ctk
Martin Čaban

Martin Čaban

Česká politická scéna je přiotrávená novičokem. Na konci minulého týdne prezident Miloš Zeman v televizním vystoupení velmi chytře seřadil různá fakta ze zpráv tajných služeb.

Aniž se dopustil lži, dokonale nabil ruské propagandě. Ta okamžitě přišla s tvrzením, že český prezident podpořil kremelskou verzi příběhu o otravě Sergeje Skripala a jeho dcery, tedy že novičok, který je otrávil, mohl být klidně třeba český. Což je nesmysl a z prezidentova vystoupení hluboko mezi řádky vyplývá, že je to nesmysl. Ale proč by mluvčí ruského ministerstva zahraničí nebo oficiální média hledala mezi řádky něco, co se jim nehodí?

V rámci vyváženosti je třeba říci, že existuje i možnost, že český prezident své vystoupení takhle fikaně formuloval úplně náhodou. Jiná věc je ovšem zcela jistá – není dobrý nápad kvůli Zemanovi svolávat Bezpečnostní radu státu, jak navrhují hnutí ANO i ČSSD. Zemanovi jeho pohled na věc účastníci beztak nerozmluví a jen mu otevřou další možnost na důležitém fóru přednést další variaci na kremelskou notu. Bude to jen zbytečné. Nic víc. 

Novičokem a výroky Zemana by se měla zabývat bezpečnostní rada, soudí ANO a ČSSD
Novičok se nevyrábí pouze v Rusku. Británie v případu klame, tvrdí ruská diplomacie. Odvolává se na Zemana
Zemanův výrok potvrzuje, že kauza Skripal je provokace, tvrdí Kreml

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!