Jan Šindelář: Padouška, nebo hrdinka? | e15.cz

Jan Šindelář: Padouška, nebo hrdinka?

dálnice D47
dálnice D47
• 
ZDROJ: silnice-zeleznice.cz
Jan Šindelář

Jan Šindelář

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nedávné odvolání vrchní kontrolorky kvality českých dálnic Miloslavy Pošvářové vzbudilo na veřejnosti větší rozruch, než je u subalterních úředníků běžné. Celý příběh je přitom servírován jako seriál po jednotlivých epizodách a je docela možné, že se pravdu nedozvíme nikdy.

Dokumenty jsou tajné a do vztahu Pošvářové k šéfovi Ředitelství silnic a dálnic, potažmo ministru dopravy, vidí jen málo lidí. Novináři jsou tak odkázáni hlavně na výrokovou žurnalistiku typu „řekl ten“ a „reagoval onen“.

Pošvářová budí sympatie už jen svým ženstvím v téměř výhradně mužském (a značně machistickém) oboru. O její ráznosti koluje spousta historek, několikrát prý neváhala firmám jejich práci v terénu omlátit o hlavu, a připravit je tak o desítky milionů korun za předělávky. Nikdo ani zásadně nepochybuje o její odbornosti.

Miloslava Pošvářová odchází z ŘSDAutor: www.konstrukce.cz
Miloslava Pošvářová

Ovšem odvolaná ředitelka, zdá se, neovládá umění komunikace, čímž se dostává do řady nedorozumění a budí apriorní averzi.
U normální firmy si lze také těžko představit, že podřízený odmítne odevzdat nadřízenému důležité dokumenty, což kontrolorka hrdě v médiích potvrdila.

O jednom však celá kauza vypovídá dokonale. Ředitelství silnic a dálnic je v rozkladu a nový ministr dopravy Antonín Prachař bude mít plné ruce práce, aby dal věci po dlouhých letech do pořádku. Zajímavé bude sledovat další osud Pošvářové, která se chytře pasovala do zachránkyně státu ve sporu o pokaženou dálnici D47.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery