Jana Havligerová: Všichni chtějí naše blaho | E15.cz

Jana Havligerová: Všichni chtějí naše blaho

Tomio Okamura
Tomio Okamura
• 
ZDROJ: E15
Jana Havligerová

Jana Havligerová

Umění žít, třetí kniha česko-japonského podnikatele Tomia Okamury, je dílo za všechny prachy. Nelze jinak než některé jeho myšlenky vypíchnout. Tak například se svěřil, že jedna ze zásadních věcí, kterou hodlá prosazovat v politice, je změna postavení soudců: zavedení jejich osobní, trestní a hmotné odpovědnosti.

A za to, že je stát v dluzích, by měl sedět každý ministr financí a platit do konce života jako mourovatý. Pobyt Okamury v Senátu bezesporu slibuje řadu návrhů jednoduchých a srozumitelných zákonů.

Nové zastupitelstvo v novém volebním období bude stát Pardubický kraj jen za první rok o 2,3 milionu korun víc než to předešlé. Bude víc radních, víc náměstků hejtmana, rozšíří se počet výborů. Důvod? Vítězná ČSSD bude vládnout společně se zemanovci a Koalicí pro Pardubický kraj. Tu tvoří lidovci, SNK ED a hnutí Nestraníci. Všichni se chtějí na plný úvazek angažovat pro blaho regionu. To dá přece rozum.

Nezávislý prezidentský kandidát Jan Fischer by podle vyjádření v jednom z poskytnutých rozhovorů rozhodně nepustil k vládě komunisty. „Když by mi osoba pověřená sestavením vlády přinesla návrh, který by znamenal vládnutí s KSČM, zkrátka a dobře bych jej neakceptoval,“ uvedl.

Populista Okamura aspiruje na titul politického skokana roku

Na otázku, jak by se zachoval v případě možného vzniku menšinové vlády s podporou KSČM, pro změnu v jiném rozhovoru odpověděl – „prezident musí především respektovat výsledek voleb“. Nevím jak vy, ale já v tom teď mám pěkný zmatek.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.