Martin Čaban: Pokoj od Diagu | E15.cz

Martin Čaban: Pokoj od Diagu

krevní plazma
krevní plazma
• 
ZDROJ: Rasch Jan/Euro

Martin Čaban

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Kdo alespoň letmo sledoval kauzu sporu českého státu s firmou Diag Human, toho stěží překvapí způsob, jímž se celá záležitost chýlí ke konci. Přezkumný senát v rozhodčím řízení dospěl k závěru, jemuž ovšem v podstatě nikdo nerozumí a obě strany jej suverénně vykládají jako své vítězství.

Výklady se liší do té míry, že podle státu je rozhodnutí z roku 2008, které uložilo Česku zaplatit Diagu devět miliard, „nicotné a bez právních účinků“, zatímco právník Diagu Jan Kalvoda se holedbá, že „nález z roku 2008 zůstává zachován“. A teď se v tom vyznejte.

Jisté je, že právní pozice Diagu se v posledních letech jen horšila a neúspěšné pokusy o exekuce českého majetku v zahraničí na základě nepravomocného rozhodnutí působily jako projev zoufalství. Proto doufejme, že správný je výklad ministerstva a od jedné vleklé kauzy, osmnáct let nesmyslně přefukované, bude pokoj.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.