Martin Čaban: Sláva lejstru | E15.cz

Martin Čaban: Sláva lejstru

Jan Fischer
Jan Fischer
• 
ZDROJ: ctk
Martin Čaban

Martin Čaban

Zatímco Jiří Dienstbier hlásí dosažení hranice 50 tisíc podpisů pod peticí za svou prezidentskou kandidaturu, Jan Fischer už je o krok dál – včera svolal tiskovou konferenci, aby slavnostně oznámil, že o své kampani ještě nic neřekne, ale že jeho tým „formálně zahájil registraci“ svého kandidáta do prezidentské volby.

Přeloženo do češtiny to znamená, že šéf volebního týmu profesor Jan Pirk „osobně“ vyplní potřebné lejstro, naloží petiční archy na kárku a obé odveze na podatelnu ministerstva vnitra.

A co teprve až úředník z ministerstva dýchne na své razítko a odpoví, že je vše v pořádku a že Fischer skutečně může kandidovat! To bude určitě další tiskovka, na níž se dozvíme, že expremiér se chce ucházet o funkci prezidenta. Skvěle to zapadá do dosavadní strategie Fischerovy kampaně – je všudypřítomná a nic neříkající. Průzkumy zatím ukazují, že to funguje bezvadně.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.