Zápisník Arsena Lazareviče: Zdanění Stevena Hawkinga | E15.cz

Zápisník Arsena Lazareviče: Zdanění Stevena Hawkinga

Humanoidi Pepper a Zora, roboti doprovázející zdravotní sestřičku v belgii
Humanoidi Pepper a Zora, roboti doprovázející zdravotní sestřičku v belgii
• 
ZDROJ: Reuters

Arsen Lazarevič

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Nejbohatší člověk planety Bill Gates navrhuje zdanit roboty. Zdá se, že exšéf Microsoftu dělá vše pro to, aby trumfl všechny současné, ale i dávno zesnulé politiky ve vytvoření nejabsurdnější daně. Nová konkurence daně z borůvek, oken či za stín ale nastoluje spoustu otázek. Kde končí a začíná definice robota? Budou takto zdaněny i počítačové algoritmy? A bude mít Stephen Hawking na své robotické pomůcky daňové odpočty?

ČSSD chce výrazně změnit daňový systém zavedením různých sazeb daně z příjmů. „Chceme, aby běžní občané ČR pocítili konkrétní užitek z dlouhodobé úspěšné vládní politiky,“ uvedl k opatření Bohuslav Sobotka. Možná by ČSSD také pomohla matematická slovní úloha pro první stupeň základní školy. Kolik zaplatí daňový poplatník na dani z příjmu při mzdě ve výši deset tisíc a 100 tisíc korun? Ale vážně. Daňová revoluce nespočívá ve zkomplikování daňového systému a vyhnání bohatých do daňových rájů.

Kromě svého daňového balíčku také ČSSD navrhla zavedení speciální bankovní daně. Tento krok ale jen povede k tomu, že banky budou optimalizovat daně, například platit za licence svým zahraničním matkám a vykazovat nižší zisky. A všechno navíc, co zaplatí na daních, zaplatí i klient. U malých, ale i velkých bank se možná dočkáme znovuzavedení poplatků za vedení účtů, příchozí a odchozí platbu, platební kartu či za výběry v bankomatu.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.