Zápisník Jana Pavce: Konec maršmelounu | e15.cz

Zápisník Jana Pavce: Konec maršmelounu

Jan Pavec

Jan Pavec

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Pražané se definitivně zbavili hrozby toho, že se jim v centru hlavního města u Anežského kláštera rozkydne růžový maršmeloun. Developer V-Invest totiž odhalil nový projekt, který má v ulici U Milosrdných nahradit původní kontroverzní koncepci, proti níž se postavila řada občanských iniciativ. Tak se můžeme začít sázet, jestli a kdy se tahle stavba v Praze dokončí.

Němec ruského původu si jde sednout na 14 let za to, že bombami zaútočil na autobus fotbalistů Borussie Dortmund. Chtěl totiž spekulovat na propad akcií známého týmu, ale tvrzení, že nechtěl nikoho zabít, mu u soudce moc nepomohlo. A pak že si na burzovní zločince nikdy nikdo nedošlápne.

Ministerstvo financí naskočilo na módu vydávání bondů a emitovalo šestileté dluhopisy republiky. Koupit si je mohou jen fyzické osoby, cílem je zvýšení podílu občanů na financování státního dluhu. Někde se na to zlevněné jízdné přece musí vzít.

V Česku vznikla další politická strana. Scenárista Jan Štern chce – pro změnu – usilovat o modernější stát. S tímhle trendem se za chvíli pultíky v kuloárech Poslanecké sněmovny budou muset zvětšit. Už tak je za nimi při tiskovkách opozice trochu těsno.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery