Zápisník Jany Havligerové: Hlavní je zachovat klid | E15.cz

Zápisník Jany Havligerové: Hlavní je zachovat klid

Jana Havligerová

Jana Havligerová

Termín „Hitler je gentleman“, který prezident republiky přisoudil novináři Ferdinandu Peroutkovi, se v tisku skutečně objevil. Byl vlevo dole, ale nikoli v Peroutkově Přítomnosti, nýbrž v Rudém právu. Jenže zajímá to ještě někoho?

Jiří Růžička, ředitel pražského gymnázia Jana Keplera a kandidát TOP 09 na senátora, si spočítal, že když ho budou volit lidé, kteří ho mají rádi, tak by to na úspěch mělo stačit. Nechtěně tak pojmenoval největší slabost senátních voleb. Při tradičně mizerné účasti voličů jeho předpoklad sedí. Z letošních voleb se vcelku všichni politici snaží udělat takovou rodinnou záležitost. Kandidáti a jejich předsedové se stavějí do rolí hospodyněk – vaří a předhánějí se, kdo nabídne větší dobrotu. Hlavně lidem moc nezatěžovat hlavu.

S hesly na volebních billboardech je to ovšem horší. A tak se karikaturista Miroslav Kemel ptá, jestli by neměly být přelepeny podobnými obrázky jako cigarety. Inspirativní podnět, ale zkuste s ním přijít do parlamentu…

A pozor − zpřísnila se pravidla nočního klidu. Je vymezen od 22.00 do 6.00 hodin a nově může být zkrácen jen u událostí uvedených v závazných vyhláškách. Ty ale většina obcí vůbec nemá. Od desáté večerní tedy raději pěstujte tichou domácnost. Kdoví, jestli byste v případě té „italské“ nezaplatili tučnou pokutu, nebo dokonce nevyfásli zákaz pobytu.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.