Zápisník Jany Havligerové: Pískot pro premiéra | E15.cz

Zápisník Jany Havligerové: Pískot pro premiéra

Jana Havligerová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Poslední rozloučení s první polistopadovou ministryní spravedlnosti Dagmar Burešovou se uskuteční tuto středu. Ve stejný den má sněmovna vyslovit důvěru vládě, v níž do stejné funkce, kterou zastávala neúnavná obhájkyně lidí, kteří byli jako nepohodlní režimu vyhazováni z práce či jinak perzekvováni, premiér a prezident instalovali Taťánu Malou. Poslankyni ANO s právním vzděláním z Panevropské vysoké školy v Bratislavě, podezřelou z plagiátorství hned dvou diplomových prací. Náhodný souběh obou událostí přesně vykresluje vzestup a opětovný úpadek novodobé české politiky

Plzeňští radní odmítli uhradit poplatek za parkovací místa, která obsadila vozidla prezidentské kanceláře během návštěvy Miloše Zemana v kraji. Parkovné činilo 1066 korun. Jak uvedl náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS), Plzeň parkování uhradí, až hlava státu přestane dělat ostudu. To tedy radnici žádná finanční újma nehrozí.

XVI. všesokolský slet je sice minulostí, ale hned tak se na něj nezapomene. Po zaznění státní hymny bývalého Československa přišla chvilka pro Andreje Babiše. Účast premiéra, který nevynechá jedinou příležitost prezentovat se při jakékoli významnější události, ocenili diváci na stadionu v pražském Edenu vlažným potleskem. Ten ale záhy přehlušil mohutný pískot. Premiér udržel figuru, usmíval se. Asi si pomalu zvyká.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video