Zápisník Jany Havligerové: Pískot pro premiéra | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Zápisník Jany Havligerové: Pískot pro premiéra

Jana Havligerová

Jana Havligerová

Poslední rozloučení s první polistopadovou ministryní spravedlnosti Dagmar Burešovou se uskuteční tuto středu. Ve stejný den má sněmovna vyslovit důvěru vládě, v níž do stejné funkce, kterou zastávala neúnavná obhájkyně lidí, kteří byli jako nepohodlní režimu vyhazováni z práce či jinak perzekvováni, premiér a prezident instalovali Taťánu Malou. Poslankyni ANO s právním vzděláním z Panevropské vysoké školy v Bratislavě, podezřelou z plagiátorství hned dvou diplomových prací. Náhodný souběh obou událostí přesně vykresluje vzestup a opětovný úpadek novodobé české politiky

Plzeňští radní odmítli uhradit poplatek za parkovací místa, která obsadila vozidla prezidentské kanceláře během návštěvy Miloše Zemana v kraji. Parkovné činilo 1066 korun. Jak uvedl náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS), Plzeň parkování uhradí, až hlava státu přestane dělat ostudu. To tedy radnici žádná finanční újma nehrozí.

XVI. všesokolský slet je sice minulostí, ale hned tak se na něj nezapomene. Po zaznění státní hymny bývalého Československa přišla chvilka pro Andreje Babiše. Účast premiéra, který nevynechá jedinou příležitost prezentovat se při jakékoli významnější události, ocenili diváci na stadionu v pražském Edenu vlažným potleskem. Ten ale záhy přehlušil mohutný pískot. Premiér udržel figuru, usmíval se. Asi si pomalu zvyká.

Čekání na vládu s důvěrou zřejmě brzy skončí, dramata ale vyloučena nejsou
Pět nejbohatších klanů: kde si dokážou udržet peníze v rodině
Babiš: Prokáže-li se, že Malá opisovala, měla by asi odstoupit
Kapsch nabízí státu k odkupu část mýtného byznysu. Nejedná se o přímou nabídku, kontruje ministerstvo
Šest nových tváří Babišovy druhé vlády. Přečtěte si, kdo jsou zač

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!