Zápisník Jany Havligerové: Politika není voňavá | E15.cz

Zápisník Jany Havligerové: Politika není voňavá

Jana Havligerová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Lidovecký předseda Pavel Bělobrádek nalezl řešení vlekoucí se vládní krize. Kabinet by podle něj mohlo dát dohromady šest demokratických stran zastoupených v parlamentu, tedy samozřejmě KDU-ČSL, ODS, TOP 09, STAN, Piráti a ČSSD. Mají celkem 85 mandátů, a takhle složenou menšinovou vládu by pak z opozice mohlo podporovat hnutí ANO se svými 78 mandáty. Pro větší politickou stabilitu doporučujeme k šestici jmenovaných přibrat ještě malé zelené mužíčky.

Poslanec Lubomír Volný, člen Okamurovy SPD, jinak též učitel, prohlásil o zahraničních studijních pobytech vysokoškoláků, že „na Erasmus jezdí kampusoví povaleči a žijí tam ve zlaté kleci“. Do Česka se podle něj vracejí s nekritickým viděním EU a zmanipulovaní tamní propagandou. Není divu, že Volný brojí proti vzdělání a politickému rozhledu. Víc by vyhovovalo, kdyby naopak přibývalo lidí, kteří jsou nuceni žít ve zchátralých klecích – třeba v bytech, jaké pronajímá chudým rodinám v ostravské vyloučené lokalitě Zadní Přívoz a nesou mu tučný zisk.

Vláda Adriany Krnáčové (ANO) v Praze pomalu končí. Primátorka ohlásila, že v komunálních volbách nebude znovu kandidovat. S tím, že jedno volební období stačí. Na prestižním postu, jak uvedla v dopise spolustraníkům, jí vadila skutečnost, že primátor nese zodpovědnost za věci, které neovlivní, Ano, odpovědnost tíží víc než primátorský řetěz, kterým se tak ráda zdobila.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video