Zápisník Jany Havligerové: Politika není voňavá | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Zápisník Jany Havligerové: Politika není voňavá

Jana Havligerová

Jana Havligerová

Lidovecký předseda Pavel Bělobrádek nalezl řešení vlekoucí se vládní krize. Kabinet by podle něj mohlo dát dohromady šest demokratických stran zastoupených v parlamentu, tedy samozřejmě KDU-ČSL, ODS, TOP 09, STAN, Piráti a ČSSD. Mají celkem 85 mandátů, a takhle složenou menšinovou vládu by pak z opozice mohlo podporovat hnutí ANO se svými 78 mandáty. Pro větší politickou stabilitu doporučujeme k šestici jmenovaných přibrat ještě malé zelené mužíčky.

Poslanec Lubomír Volný, člen Okamurovy SPD, jinak též učitel, prohlásil o zahraničních studijních pobytech vysokoškoláků, že „na Erasmus jezdí kampusoví povaleči a žijí tam ve zlaté kleci“. Do Česka se podle něj vracejí s nekritickým viděním EU a zmanipulovaní tamní propagandou. Není divu, že Volný brojí proti vzdělání a politickému rozhledu. Víc by vyhovovalo, kdyby naopak přibývalo lidí, kteří jsou nuceni žít ve zchátralých klecích – třeba v bytech, jaké pronajímá chudým rodinám v ostravské vyloučené lokalitě Zadní Přívoz a nesou mu tučný zisk.

Vláda Adriany Krnáčové (ANO) v Praze pomalu končí. Primátorka ohlásila, že v komunálních volbách nebude znovu kandidovat. S tím, že jedno volební období stačí. Na prestižním postu, jak uvedla v dopise spolustraníkům, jí vadila skutečnost, že primátor nese zodpovědnost za věci, které neovlivní, Ano, odpovědnost tíží víc než primátorský řetěz, kterým se tak ráda zdobila.

Zeman chce udělit vyznamenání Vitáskové, oceňuje její boj proti solárním baronům
Na rozdělení ministerstev se Babiš s ČSSD domluví ve čtvrtek. Zeman doufá v sestavení vlády do června

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!