Zápisník Petra Peška: Doprava a náprava | E15.cz

Zápisník Petra Peška: Doprava a náprava

Zápisník Petra Peška: Doprava a náprava
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia
Petr Pešek

Petr Pešek

Premiér Andrej Babiš se opět zasnil. Na jeho twitterovém účtu se dočteme, že má na stole strategii výstavby vysokorychlostních tratí. Z Prahy se přes Brno dostaneme do Ostravy za dvě hodiny, rychlovlak pojede více než třísetkilometrovou rychlostí.

A stavět se už opravdu má také jinými směry, třeba na Ústí nad Labem. Pokud to půjde tak rychle jako výstavba a opravy dálnic, není třeba se znepokojovat.

I pro Prahu je doprava velké téma. Dokončení obchvatu sice také zůstává v říši snů, alespoň se ale vymýšlejí různá „vylepšení“. Od již zavedeného snížení rychlosti na magistrále po nakonec zavržený nápad na mýtné. A aktuálně se vedení města podařilo naštvat desítky vozíčkářů zrušením speciální bezbariérové autobusové linky H1. Tady už líp je.

Ani v Brně to řidiči nemají lehké, obyvatelé moravské metropole se ale aspoň mohou těšit na nové tramvaje. První modely přezdívané „Drak“ se už začaly kompletovat, půjde navíc o první brněnské šaliny s klimatizací. Což uvítají jak místní, tak hojní návštěvníci města.

České dráhy v pololetí vydělaly téměř půl miliardy, prudce roste zájem o dálkové linky
Ministr Brabec chce nové obchvaty bez poplatků, aby snížil emise

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!