Zápisník Petra Peška: Opera a hraboši | E15.cz

Zápisník Petra Peška: Opera a hraboši

Zápisník Petra Peška: Opera a hraboši
Michal Šmarda
• 
ZDROJ: ČTK

Petr Pešek

Co by měl splňovat adept na ministra? Očekává se odborná erudice, byť byly i případy, kdy se to obešlo bez ní. A pak politická podpora plus pochopitelně fakt, že je dotyčný nakonec jmenován.

Premiér v nynější tahanici o Michala Šmardu ale vytáhl mnohem jednodušší hledisko: zda je adept hoden toho, aby jej představil ve Vídeňské státní opeře rakouskému kancléři. A jelikož dospěl k negativnímu závěru, musel dát za pravdu prezidentovi. Jistě jen nerad.

Ve stínu sporu o ministra kultury to na chvíli zajiskřilo i mezi rezorty zemědělství a životního prostředí, a to kvůli hubení hrabošů. Nakonec byly likvidace pozastaveny, pro některé tvory ovšem pozdě. O víkendu našli na Brněnsku další uhynulé zajíce, kteří se nejspíš otrávili právě jedem proti hrabošům Stutoxem II. Prý už jde jen o zbylé oběti původní, špatně aplikované dávky. A možná si s hraboši nakonec poradí příroda sama. Podle ornitologů se stali vítaným zpestřením stravy pro čápy mířící do Afriky.

 

Podpořte E15 v anketě Křišťálová lupa

Deník E15 byl nominován v anketě Křišťálová Lupa 2020 o nejlepší zpravodajský web v Česku. Podpořte nás svým hlasem - ZDE.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!