Zápisník Vladana Gallistla: Cesta do pekel | E15.cz

Zápisník Vladana Gallistla: Cesta do pekel

Vladan Gallistl

Ďábelské volby. Pro někoho svým výsledkem,ale pro toho, kdo má sklon k numerologii, zejména volební účastí ve druhém kole prezidentských voleb, která dosáhla 66,6 procenta.

A tři šestky jsou právě znamením ďábla. Nezbývá než si přát, aby druhé volební období prezidenta Miloše Zemana bylo klidnější než první, které chvílemi skutečně připomínalo pekelnou jízdu. Zvláště když si prezident vyřizoval staré účty se „zrádci“ z řad ČSSD, kteří ho nevolili během prezidentské volby v roce 2003, po níž potupený Zeman utíkal z Hradu zadním vchodem.

Na plný plyn se letos rozjely fúze a akvizice, když jejich hodnota se od začátku roku vyšplhala podle údajů fi rmy Dealogic na 273 miliard dolarů. Je to nejvíce od roku 2000, kdy vrcholila technologická bublina. Tentokrát táhnou transakce očekávání spojená s daňovou reformou v USA. Až dříve nebo později narazí na zeď reality, přijde pro investory kruté procitnutí.

Už ani Pentagon není to, co býval. Kvůli boji amerického ministerstva obrany s obezitou může totiž dojít k bezpečnostnímu ohrožení. V boji s nadváhou totiž Pentagon rozdával vojákům bezdrátové fi tness náramky, které mohou ovšem posloužit k lokalizaci jejich nositelů včetně členů amerických komand. Dobrý úmysl úředníků tak může doslova lemovat cestu do pekel pěšáků na bojišti. Na kulku se totiž umírá rychleji než na obezitu.

Glosa Jana Vávry: Bičování bitcoinu
Tesco prodává Obchodní dům Máj českému byznysmenovi
OBRAZEM: Spartak oslaví 65 let. Auto na počest Zápotockého ale žádná lidovka nebyla
Pithart: Dělit voliče na pražskou kavárnu a venkovskou hospodu je nebezpečné
Puky na nejprestižnější hokejové akce dodává firma ze Vsetínska. Podívejte se na jejich výrobu
Glosa Martina Čabana: Zeman ještě stejnější

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!