Vydávání virtuálních mincí se mění. Jak se bránit zpronevěře? | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Radomír Eliáš: Vydávání virtuálních mincí prochází změnou. Jak se bránit zpronevěře?

Radomír Eliáš: Vydávání virtuálních mincí prochází změnou. Jak se bránit zpronevěře?
Radomír Eliáš, poradna E15 premium
• 
ZDROJ: Vacková Anna
4. listopadu 2019 • 06:00

Co se stalo s trendem upisování nových digitálních mincí (ICO) a jaký očekáváte jeho další vývoj? A jak se dá bránit v případě ztráty investovaných peněz?

Upisování nových digitálních mincí (tzv. ICO), které firmy využívají k získání kapitálu i podpoře svého obchodního modelu, mrtvé není. A ani nebude, dokud si jej regulacemi nezabijeme. Lze nicméně pochopit, proč se trend vydávání vlastních virtuálních mincí jeví jako upadající. Stejně tak lze chápat, proč by regulátoři mohli chtít tento způsob investování „zaříznout“.

Největší rozmach ICO nastal v roce 2017, kdy se na nafouknutí bitcoinové bubliny snažila přiživit hromada pochybných virtuálních měn a projektů.

Tato služba je placenáKupte si předplatné a poraďte se s nejlepšími odborníky
fotoRoční předplatné1899 Kč
Ušetříte 489 Kč oproti měsíčnímu předplatnému
Objednat
fotoČtvrtletní předplatné499 Kč
Ušetříte 98 Kč oproti měsíčnímu předplatnému
Objednat
fotoMěsíční předplatné99 Kč
Cena 99 Kč platí pro první měsíc pro nové předplatitele. Další následující měsíc stojí 199 Kč.
Objednat
fotoDarujte roční předplatnéNáhled předplatného1899 Kč Objednat
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce
Printová verze E15
Předplatné printového deníku E15

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Investujte jako miliardáři

Koupit? Prodat? Investovat? Akcie, zlato, eura, dolary, exotické měny, bitcoin, pozemek, investiční byt, obrazy, fondy, forex , dluhopisy, start-up… Poraďte se s odborníky, kteří se starají o peníze miliardářům VIP Investiční poradna na e15.cz/premium

Své otázky posílejte pomocí formuláře na této stránce, snažte se popsat svůj problém co nejpřesněji. My je odborníkům předáme a odpověď zveřejníme bez vašich osobních údajů.

Disclaimer:

Informace obsahující názor, prognózu nebo úvahu redakce, konkrétní fyzické osoby (včetně, nikoli však výlučně poradců zaměřených na konkrétní obor), právnické osoby nebo jakékoli jiné osoby, nepředstavuje pokyn, doporučení nebo radu uživateli této stránky (dále jen „Uživatel“) a Uživatelé nejsou žádným způsobem vyzýváni k jejich respektování, ani nepředstavuje nabídku na poskytnutí jakékoli služby nebo na realizaci jakéhokoli obchodu. Takto publikované informace jsou adresovány široké veřejnosti a neberou v potaz osobní ani ekonomickou situaci, záměry a očekávání konkrétních Uživatelů a nemohou samy o sobě, ani ve spojení s jinými informacemi publikovanými v rámci Služby být podkladem pro kvalifikované rozhodnutí Uživatele nebo jakékoli jiné osoby a nemohou nahradit vlastní úvahu nebo konzultaci s odborníkem v dané oblasti. Takto publikované informace se zpravidla vztahují k situaci v místě a čase, kdy byly publikovány a provozovatel této stránky (dál ejen „Provozovatel“) není povinen je aktualizovat nebo měnit v souvislosti se změnou okolností ani z jakéhokoli jiného důvodu. Provozovatel neodpovídá za škodu ani za jakoukoli jinou ztrátu způsobenou jednáním Uživatele nebo jakékoli jiné osoby na základě publikované informace.