Pražský radní Chabr: TSK je v neutěšeném stavu, další změny přijdou | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Pražský radní Chabr: TSK je v neutěšeném stavu, další změny přijdou

Pražský radní Chabr: TSK je v neutěšeném stavu, další změny přijdou
Jan Chabr
• 
ZDROJ: ČTK

Markéta Žižková - Info.cz

Změny ve vedeních městských firem, tak odstartovala své působení nová pražská koalice. Hned z kraje působení odvolala celou dozorčí radu Výstaviště Praha a Technické správy komunikací. „Ve chvíli, kdy mají v dozorčí radě, která je kontrolním orgánem i orgánem, který je schopen nějakým způsobem společnosti řídit, samé nominanty politických stran zastoupených v dřívějším vedením, tak nemají možnost jakékoliv kontroly nad společností,“ říká pro INFO.CZ k rozhodnutí Prahy Sobě radní pro majetek Jan Chabr (TOP 09).

Když jsme spolu mluvili před pár týdny, tak jste říkal, že „nebudete chtít odvolat většinu členů představenstev městských společností“, protože by to vedlo k „destabilizaci Prahy“. Jako radní jste dnes odvolali všechny členy dozorčí rady TSK a Výstaviště Praha. To nejde proti vašim dřívějšímu vyjádření?

Já jsem mluvil o společnostech, které jsou pode mnou (jedná se o plynárnu, energetiku nebo Technologie hl. města – pozn. redakce). Toto (Výstaviště a TSK – pozn. redakce) jsou společnosti, za které si na základě koaliční smlouvy nese zodpovědnost Praha Sobě. Z jejich pohledu to bylo v podstatě nezbytné k lepšímu fungování.

Také jsem v rozhovoru mluvil o tom, že změny se nebudou týkat představenstev firem, aby se nedestabilizovala přímo vedení.

Kysilka: Češi dokážou udělat špičkové výrobky, zisky z nich ale končí za hranicemi

V koaliční smlouvě i v rozdělení kompetencí na základě usnesení jednání rady bylo rozhodnuto o tom, že by mělo být Výstaviště pod panem Vyhnánkem (Pavel Vyhnánek, náměstek pro oblast financí a rozpočtu, Praha Sobě – pozn. redakce) a TSK pod panem Scheinherrem (Adam Scheinherr, náměstek pro dopravu, Praha Sobě – pozn. redakce). Oni za společnosti ponesou výlučnou zodpovědnost.

Ve chvíli, kdy mají v dozorčí radě, která je kontrolním orgánem i orgánem, který je schopen nějakým způsobem společnosti řídit, samé nominanty politických stran zastoupených v dřívějším vedením, tak nemají možnost jakékoliv kontroly nad společností.

Číšník si u mě vydělá 50 tisíc čistého. Bez praxe restauraci ani neotvírejte, říká šéfkuchař Kalina

Vy za sebe s jejich krokem souhlasíte?

Jejich argumentace k tomu je taková, že v daných společnostech se dějí některé prazvláštní kroky a oni nemají komplexní informace k tomu, o co opravdu jde. To se týká primárně Výstaviště. TSK je z pohledu pana Scheinherra v poměrně neutěšeném stavu. Z tohoto důvodu přistoupili ke změnám.

Na druhou stranu v obou společnostech je dozorčí rada kontrolním orgánem i tím, kdo volí a odvolává představenstvo. Myslím si, že právě z těchto důvodů přistoupili k tomu, že budou prosazovat, aby došlo i k personálním změnám v rámci vedení. Ale nevím, jestli celkového.


Celý rozhovor najdete na webu INFO.cz >>>


Větrné tunely byly šílenost, ale téměř bez konkurence, říká Jan Špatka ze společnosti Strojírna Litvínov
Na Ruzyni budou dál fungovat trestané směnárny, letišti postupně zaplatí přes miliardu

Autor: Markéta Žižková - Info.cz
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!