Pražský radní Chabr: TSK je v neutěšeném stavu, další změny přijdou | e15.cz

Pražský radní Chabr: TSK je v neutěšeném stavu, další změny přijdou

Jan Chabr
Jan Chabr
• 
ZDROJ: ČTK

Markéta Žižková - Info.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Změny ve vedeních městských firem, tak odstartovala své působení nová pražská koalice. Hned z kraje působení odvolala celou dozorčí radu Výstaviště Praha a Technické správy komunikací. „Ve chvíli, kdy mají v dozorčí radě, která je kontrolním orgánem i orgánem, který je schopen nějakým způsobem společnosti řídit, samé nominanty politických stran zastoupených v dřívějším vedením, tak nemají možnost jakékoliv kontroly nad společností,“ říká pro INFO.CZ k rozhodnutí Prahy Sobě radní pro majetek Jan Chabr (TOP 09).

Když jsme spolu mluvili před pár týdny, tak jste říkal, že „nebudete chtít odvolat většinu členů představenstev městských společností“, protože by to vedlo k „destabilizaci Prahy“. Jako radní jste dnes odvolali všechny členy dozorčí rady TSK a Výstaviště Praha. To nejde proti vašim dřívějšímu vyjádření?

Já jsem mluvil o společnostech, které jsou pode mnou (jedná se o plynárnu, energetiku nebo Technologie hl. města – pozn. redakce). Toto (Výstaviště a TSK – pozn. redakce) jsou společnosti, za které si na základě koaliční smlouvy nese zodpovědnost Praha Sobě. Z jejich pohledu to bylo v podstatě nezbytné k lepšímu fungování.

Také jsem v rozhovoru mluvil o tom, že změny se nebudou týkat představenstev firem, aby se nedestabilizovala přímo vedení.

V koaliční smlouvě i v rozdělení kompetencí na základě usnesení jednání rady bylo rozhodnuto o tom, že by mělo být Výstaviště pod panem Vyhnánkem (Pavel Vyhnánek, náměstek pro oblast financí a rozpočtu, Praha Sobě – pozn. redakce) a TSK pod panem Scheinherrem (Adam Scheinherr, náměstek pro dopravu, Praha Sobě – pozn. redakce). Oni za společnosti ponesou výlučnou zodpovědnost.

Ve chvíli, kdy mají v dozorčí radě, která je kontrolním orgánem i orgánem, který je schopen nějakým způsobem společnosti řídit, samé nominanty politických stran zastoupených v dřívějším vedením, tak nemají možnost jakékoliv kontroly nad společností.

Vy za sebe s jejich krokem souhlasíte?

Jejich argumentace k tomu je taková, že v daných společnostech se dějí některé prazvláštní kroky a oni nemají komplexní informace k tomu, o co opravdu jde. To se týká primárně Výstaviště. TSK je z pohledu pana Scheinherra v poměrně neutěšeném stavu. Z tohoto důvodu přistoupili ke změnám.

Na druhou stranu v obou společnostech je dozorčí rada kontrolním orgánem i tím, kdo volí a odvolává představenstvo. Myslím si, že právě z těchto důvodů přistoupili k tomu, že budou prosazovat, aby došlo i k personálním změnám v rámci vedení. Ale nevím, jestli celkového.


Celý rozhovor najdete na webu INFO.cz >>>


Autor: Markéta Žižková - Info.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery