Lidl připravuje vlastní platební systém | E15.cz

Lidl připravuje vlastní platební systém

Vladislav Kluska - Živě.cz

Provozovatel řetězce maloobchodních prodejen Lidl připravuje vlastní platební řešení Lidl Pay. Zákazníci budou platit pomoci speciální mobilní aplikace skenující QR kód. Zajímavostí je, že systém dokáže zcela obejít firmy vydávající karty jako je Visa a Mastercard. Nyní se systém chystá na spuštění v Německu, ale mohl by být dostupný i v Česku.

Nový systém Lidl Pay už firma aktivně testuje, a to ve Španělsku. Nyní se o něm začalo hovořit ve spojitosti s plánovaným zavedením i v Německu a dalších evropských zemích, jak upozornil německý deník Frankfurter Allgemeine Zeitung

Oproti systémům, jako je Google Pay či Apple Pay nepotřebuje uživatel telefon vybavený čipem NFC, vystačí si s jakýmkoli telefonem s fotoaparátem, který dokáže naskenovat QR kód.

Bitcoin dal zapomenout na svůj pád. Připomeňte si grafy, kterými se řídili úspěšní investoři

V testovací verzi ve Španělsku je aplikace Lidl Plus, skrze kterou platby probíhají, napojena na klasickou platební kartu Visa či Mastercard, v Německu se ale počítá i s přímým napojením na banku skrze inkaso. Lidl tak zcela obejde karetní firmy a vyhne se placení poplatků, které z používaní karet plynou. Sice jde o pouhá procenta, jenže při velkém objemu provedených plateb se v součtu jedná o velké částky.

Existenci projektu i jeho testování potvrdilo webu Aktuálně.cz i české zastoupení společnosti, bližší informace ale odmítlo uvést.

Více zpráv o technologiích najdete na webu Živě.cz >>>

Majitel Lidlu a Kauflandu hlásí rekordní tržby. Poprvé překonaly 100 miliard eur
Česká spořitelna spustila mobilní platby s aplikací Google Pay

Pád kreditek pokračuje. Banky si za to mohou samy

Autor: Vladislav Kluska - Živě.cz
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!