Sazka Group vydá dluhopisy za 7,7 miliardy korun | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Sazka Group ze skupiny miliardáře Komárka vydá dluhopisy za miliardy

ČTK

Loterijní společnost Sazka Group ze skupiny KKCG miliardáře Karla Komárka vydala dluhopisy za 300 milionů eur (7,7 miliardy korun). Sazka Group emisi vydá tento pátek. Výnosy chce použít na splacení dluhu a na úhradu poplatků a výdajů. Roční výnos je 4,125 procenta, splatnost do roku 2024.

Stoprocentním vlastníkem Sazka Group je od letošního července skupina KKCG Karla Komárka, která předtím odkoupila 25 procent akcií od společnosti EMMA Capital podnikatele Jiřího Šmejce. Podle serveru Euro.cz byla hodnota čtvrtinového podílu 16,1 miliardy korun.

Sazka Group drží stoprocentní podíl v české společnosti Sazka. Dále má 40 procent v řecké firmě OPAP, italské společnosti LottoItalia (32,5 procenta) a v rakouských Casinos Austria (38,3 procenta). V letošním prvním pololetí Sazka Group zvýšila čistý zisk na 11,3 miliardy korun, což je meziročně asi na čtyřnásobek.

Dceřiná společnost Sazka je nejstarší loterijní firmou v Česku s dominantním podílem na trhu loterijních her typu Sportky nebo Eurojackpotu.

Návrh zdanění hazardu vynechal on-line sázky, schvalování klíčového balíčku se ale odkládá
Air Bank z Kellnerova impéria nabrala stamiliony. Nabídla investorům dluhopisy
Než koupíte firemní dluhopis... Tohle potřebujete vědět

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!