Miliardář Icahn nejspíš předá agendu synovi | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Aktivistický miliardář Icahn nejspíš předá agendu synovi

vaj

Holding Icahn Enterprises čekají změny. Jeho zakladatel Carl Icahn se chystá odevzdat část manažerských povinností svému synovi Brettovi, informuje CNBC.

Třiaosmdesátiletý Carl Icahn, jehož jmění podle CNBC dosahuje 17,5 miliardy dolarů, se prý do důchodu nechystá, přesto oznámil jméno svého možného nástupce v čele firmy. „Hlavním kandidátem je můj syn. Neplánuji se vzdát klíčových rozhodnutí. Stále firmu vedu, Brett by však získal část pravomocí,“ upřesnil známý aktivistický investor Icahn.

Čtyřicetiletý Brett Icahn se plánuje k firmě připojit během následujících několika měsíců. Povede její nový menší investiční fond. Více než rok ladili otec se synem podrobnosti dohody, která nakonec získala podobu devadesátistránkové smlouvy. Brettovi například ukládá povinnost vložit do každé investice Icahn Enterprises určité procento vlastních prostředků. Icahn mladší současně zvažuje nákup akcií Icahn Enterprises v hodnotě 25 milionů dolarů.

Ozvěny Velké deprese. Miliardář Dalio popsal, čím mu současná ekonomika připomíná 30. léta

Jeho investiční strategie by se mohla od té otcovy lišit. „Vůbec si nemyslím, že se musíte chovat jako aktivistický investor, abyste dosáhli dobrého poměru výnosu a rizika,“ uvedl Brett Icahn.

Do firmy se vrací po tříleté přestávce, v minulosti už dlouhá léta po boku svého otce působil v roli analytika. Firmu například pomohl nasměrovat k výnosné investici do podílů společnosti Apple, ačkoliv pro Icahna staršího nebyla zprvu příliš zajímavá.

Zaujal vás článek a chcete celý časopis na toto téma? Kupte si ho v naší online trafice iKiosek.cz! Dnes objednáte a zítra máte ve schránce. Doprava je zdarma.

Nabídka bitcoinů se tenčí, jejich těžaři zdolali další mezník
Miliardáři Passerovi krachl obchod za dvě miliardy

Autor: vaj
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!