Američané odtajnili další stovky dokumentů o vraždě Kennedyho | E15.cz

Američané odtajnili další stovky dokumentů o vraždě Kennedyho

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Americký Národní archiv odtajnil dalších 676 dokumentů, které se vztahují k vraždě prezidenta Johna Kennedyho v roce 1963. Podle agentury AP jde z velké většiny o materiály Ústřední zpravodajské služby (CIA), které dosud nebyly zpřístupněny v plném rozsahu.

Minulý týden ve čtvrtek bylo odtajněno 2800 z 3100 dosud utajovaných spisů o atentátu. Původně měly být odtajněny všechny, na poslední chvíli ale prezident Donald Trump ustoupil tlaku zpravodajských služeb, a na veřejnost se jich tak dostalo méně.

O dva dny později ale Trump po poradě s bezpečnostními experty nařídil, aby odtajněny byly všechny až na "krajní výjimky". Podle Ústřední zpravodajské služby (CIA) mohou některé spisy obsahovat informace o zájmech CIA a současných a bývalých zaměstnancích tajné služby.

Odtajněné dokumenty zahrnují kromě 553 spisů CIA i dokumenty ministerstev spravedlnosti a obrany a zvláštního kongresového výboru, který se vyšetřováním vraždy zabýval.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.