Babiš se sešel s Junckerem a Barnierem, o dotacích se nemluvilo | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Babiš se sešel s Junckerem a Barnierem, o dotacích se nemluvilo

ČTK

Český premiér Andrej Babiš se v Bruselu sešel s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem. O auditech ke svému údajnému střetu zájmů s ním podle svého dnešního vyjádření mluvit nechtěl. Již před schůzkou s Junckerem hovořil Babiš s brexitovým vyjednavačem EU Michelem Barnierem, který je podle vyjádření úřadu maďarského premiéra Viktora Orbána jedním z kandidátů visegrádské skupiny (Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko) na post Junckerova nástupce.

Český premiér se s Junckerem sešel v 11:00 středoevropského letního času a podle lidí z EK šlo o standardní jednání před začátkem summitu. Mluvčí komise Margaritis Schinas na twitteru uvedl, že debata se věnovala programu dnešní vrcholné schůzky, budoucím strategickým prioritám EU a tématům společného zájmu.

Babiš přitom předminulý týden prohlásil, že chce s Junckerem hovořit i o návrhu auditní zprávy, který označil za útok na Českou republiku. Před dnešním odletem do Bruselu však prohlásil, že si tento záměr rozmyslel.

Před schůzkou s Junckerem jednal český premiér s Barnierem, který je označován za jednoho z kandidátů na nového předsedu komise. Podle agentury Reuters šéf Orbánova úřadu Gergely Gulyás na dnešní tiskové konferenci řekl, že Barnier "je mezi těmi, které budeme moci (V4) podpořit". Sám Babiš se k této otázce nechtěl vyjadřovat.

Komentář Jany Havligerové: Babišovo vládnutí je mazec
Kapela Kryštof končí spolupráci s Agrofertem

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!