Berlín začíná školit uprchlíky, kteří se mají podílet na obnově Sýrie | E15.cz

Berlín začíná školit uprchlíky, kteří se mají podílet na obnově Sýrie

Berlín začíná školit uprchlíky, kteří se mají podílet na obnově Sýrie
Uprchlický tábor v Iráku
• 
ZDROJ: reuters

ČTK

Německá armáda oficiálně zahájila projekt, v rámci kterého bude školit syrské uprchlíky, kteří budou moci posléze účinněji pomáhat při obnově své válkou zničené vlasti. Vojáci Syřany naučí dovednosti z oblasti řemesel, stavebnictví či technických oborů.

Ministryně obrany Ursula von der Leyenová a šéf Spolkové agentury práce (BA) Frank-Jürgen Weise dnes podepsali dokument o spolupráci na projektu. Samotné školení Syřanů již nicméně začalo na počátku tohoto týdne.

Celkem budou vojáci prvních 45 účastníků kurzu z řad žadatelů o azyl vzdělávat zhruba čtyři týdny. Podle von der Leyenové je hlavním cílem projektu připravit Syřany na poválečnou obnovu jejich vlasti a k tomu bude podle ní potřeba „nejen nových kamenů, ale hlavně lidí se znalostmi a dovednostmi“.

Počet přistěhovalců do Německa z jiných zemí EU dosáhl rekordu

Dlouho jsme uprchlickou krizi u vnějších hranic unie ignorovali, řekla Merkelová

I když se nakonec uprchlíci rozhodnou zůstat a nevrátit se do Sýrie, program jim pomůže v zapojení na německý pracovní trh, dodala ministryně.

Projekt původně počítal s účastí až 120 žadatelů o azyl. Podle agentury DPA se ale nepodařilo najít dostatek vhodných uchazečů.

Autor: ČTK
 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!