Počet přistěhovalců do Německa z jiných zemí EU dosáhl rekordu | E15.cz

Počet přistěhovalců do Německa z jiných zemí EU dosáhl rekordu

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: ctk/ap

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Loni přišlo do Německa dosud nejvíce přistěhovalců pocházejících z jiných členských zemí Evropské unie. Celkem jich bylo 685 485, napsal o víkendu deník Die Welt s odvoláním na údaje Spolkového úřadu pro migraci a uprchlíky (BAMF).

Čistý přírůstek těchto přistěhovalců nicméně činí „jen“ 382 449. Z Německa se totiž v roce 2015 zároveň 303 036 unijních občanů vystěhovalo, dodal list.

Téměř 80 procent z uvedených loňských přistěhovalců pochází z východní Evropy. Nejvíce jich bylo z Rumunska (174 779) a z Polska (147 910). Následují Bulhaři (71 709) a Chorvaté (50 646). Celkově nyní žije v Německu 4,1 milionu přistěhovalců z členských států EU, uvádí BAMF.

Německo, které je největší ekonomikou v Evropě, má relativně nízkou nezaměstnanost, jež dosahuje jen 6,1 procenta práceschopného obyvatelstva.

Tím přitahuje občany jiných unijních zemí, kteří hledají lepší životní podmínky, než panují u nich doma. Na vrcholu finanční a ekonomické krize mířily do Německa zástupy mladých lidí z jihu Evropy, zejména z Itálie a ze Španělska, poznamenala agentura AFP.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video