Británie musí podle Camerona přijmout realitu brexitu | E15.cz

Británie musí podle Camerona přijmout realitu brexitu

Britský premiér David Cameron
Britský premiér David Cameron
• 
ZDROJ: ctk/ap

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zůstat velmi blízko Evropské unii patří mezi základní zájmy Británie, je přesvědčen odcházející ministerský předseda David Cameron. Británie musí přijmout brexit jako realitu, řekl dnes také na leteckém veletrhu v jihoanglickém Farnborough.

„Velká strategická rozhodnutí musí učinit příští premiér, ale základy už se připravují,“ řekl Cameron, podle něhož je třeba přijmout výsledky červnového referenda, které rozhodlo o vystoupení Británie z osmadvacítky.

„Jsem přesvědčen, že je to v našem základním národním a ekonomickém zájmu, abychom zůstali velmi blízko Evropské unii,“ podotkl s tím, že je to dobré pro obchod, bezpečnost i spolupráci.

Cameron dnes také vyjádřil přesvědčení, že by se Británie měla do budoucna soustředit na investice do infrastruktury. S finanční nejistotou, která nadcházející brexit doprovází, by si podle něj měla země poradit z pozice síly.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.