Britská centrální banka potají vyčísluje dopady odchodu z Evropské unie | E15.cz

Britská centrální banka potají vyčísluje dopady odchodu z Evropské unie

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Britská centrální banka Bank of England (BoE) plánuje provést analýzu finančních rizik možného odchodu Británie z Evropské unie. Banka ve svém oficiálním prohlášení potvrdila e-mail o tomto důvěrném výzkumném projektu, který byl omylem zaslán redaktorovi britského listu The Guardian. Britský premiér David Cameron slíbil uspořádat referendum o setrvání Británie v EU do konce roku 2017.

„Informace související s plánovanou důvěrnou prací banky na možných důsledcích národního referenda ohledně členství Británie v Evropské unii si našla cestu na veřejnost, a to kvůli internímu e-mailu odeslanému nedopatřením vnější straně,“ uvedla banka.

Vysoký představitel BoE podle The Guardian v tomto e-mailu uvedl, že projekt by měl zůstat před novináři i většinou pracovníků banky utajený.

Lidem, kteří by se na projekt ptali, mělo být podle e-mailu řečeno, že analýza nesouvisí s plánovaným referendem o setrvání Británie v EU a pouze zkoumá širokou škálu otázek kolem evropské ekonomiky, které centrální banku znepokojují.

Banka v oficiálním prohlášení uvedla, že nechce o plánované analýze hovořit v předstihu. Dodala, že o podrobnostech projektu bude informovat ve „vhodném čase“.

Cena za brexit. Co by znamenal odchod Británie z EU?

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.