„Čínská“ Tesla se bude vyvážet do Evropy. Továrna v Kalifornii už nestačí | E15.cz

„Čínská“ Tesla se bude vyvážet do Evropy. Továrna v Kalifornii už nestačí

ČTK, bo

Americký výrobce elektromobilů Tesla bude od sklonku tohoto měsíce svůj sedan Model 3 vyráběný v Šanghaji dodávat na evropský trh. Automobilka o tom informovala prostřednictvím sociální sítě WeChat.

Model 3 bude podnik exportovat do více než deseti zemí včetně Německa, Francie, Itálie a Švýcarska. Továrna Gigafactory 3 na okraji Šanghaje, první závod Tesly mimo území Spojených států, začala auta na místní trh dodávat na začátku letošního roku.

Tento rok má závod v plánu vyrobit 150 tisíc elektromobilů. Tesla v září prodala v Číně, tedy na největším automobilovém trhu světa, jedenáct tisíc vozů. Automobilka se chystá v Šanghaji rozšířit kapacitu a vyrábět také sportovně-užitkový Model Y.

Agentura Reuters už minulý měsíc informovala, že Tesla bude vozy vyrobené v Číně vyvážet na asijské a evropské trhy. Z těch asijských jmenovala Japonsko a Hongkong.

Hlavní závod Tesly, který zaměstnává přes deset tisíc lidí, leží v kalifornském Fremontu na ploše 51 hektarů. Potřebám rychle rostoucí společnosti však už nestačí. Tesla musela u závodu vybudovat dva improvizované přístřešky.

Tesla nyní staví nedaleko Berlína první evropskou továrnu. Závod označovaný jako Gigafactory 4 by měl začít vyrábět v roce 2021 a ročně by jej mělo opustit kolem 500 tisíc aut. Firma tam chce vyrábět Model Y, Model 3 a také pohonné systémy a baterie.

 

Autor: ČTK, bo
 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!